چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹
berooz
۱۳:۰۱:۱۱
کد خبر: ۹۵۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۹

نتایج آزمون اعطای مدرک به حافظان اعلام شد + مشاهده نتایج

نتایج مرحله دوم آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم اعلام شد که بر اساس آن 66 نفر به مرحله سوم این آزمون‌ها راه یافتند. 
 
به گزارش بسیج جامعه پزشکی  به نقل از فارس، نام‌نویسی در یازدهمین دوره آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم از اوایل بهمن‌ماه سال گذشته از طریق سایت تلاوت آغاز شد و جمعه 13 فروردین‌ماه امسال به پایان رسید.
 
در این مدت 6 هزار و 771 نفر آمادگی خود را برای شرکت در این آزمون‌ها اعلام کردند که از این تعداد 5 هزار و 377 نفر را بانوان و یک‌هزار و 394 را را آقایان تشکیل می‌دهند که با توجه به آمار بیش از 70 درصد از متقاضیان، بانوان هستند.
 
مرحله نخست این آزمون‌ها اردیبهشت‌ماه برگزار شد و افرادی که حدنصاب نمره را کسب کردند به مرحله دوم این آزمون‌ها راه یافتند. مرحله دوم به صورت شفاهی برگزار شد.
 
نتایج مرحله دوم یازدهمین دوره آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم امروز 11 آبان‌ماه اعلام و بر روی سایت تلاوت قرار گرفت که با توجه به اینکه مرحله سوم و چهارم این آزمون‌ها مختص حافظان کل قرآن کریم است، 66 نفر با کسب حد نصاب نمره به مرحله سوم راه یافتند.
 
در یازدهمین دوره تاکنون 372 نفر حائز مدرک درجه 3 حفظ، 73 نفر حائز مدرک درجه 4 حفظ، 224 نفر حائز مدرک درجه 5 حفظ و  21 نفر حائز دریافت گواهی حفظ 5 جزء شده‌اند که ممکن است پس از بررسی اعتراض‌های احتمالی بر این تعداد افزوده شود.


مشاهده نتایج شرکت‌کنندگان در آزمون اعطای مدرک به حافظان
 

آزمون‌های طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن هر سال در 4 مرحله به همت سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود که امسال یازدهمین دوره آن در حال برگزاری است.
 
بر اساس این آزمون حائزان مدارک درجه 1 مدرکی معادل دکترا، درجه 2 حفظ مدرک معادل فوق لیسانس، درجه 3 حفظ مدرک معادل لیسانس، درجه 4 مدرک معادل فوق دیپلم و درجه 5 حفظ مدرکی معادل دیپلم دریافت می‌کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: