کد خبر: ۵۱۳۱۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۳
در یکی از روزهای سال 1335 ، روستای حسین آباد کامفیروز مرودشت شاهد تولد کودکی بود که پیشانی بلندش فرادی آفتابی او را آیینه وار پرتو می افشاند .. محمد زیبندة نام او شد و بدین ترتیب با اولین اذانی که در گوش او طنین افکند دل شوریده اش با محمد(ص) وعلی (ع) و اهل بیت علیهم السلام پیوندی ناگسستنی یافت .

محمد ، تحصیلات ابتدائی را همراه با آموزش قرآن کریم در زادگاهش به پایان رساند و سپس عازم تهران گردید و او به خاطر تأمین هزینة زندگی خود و خانواده اش مجبود شد روزها کار کند و شبها را به تحصیل بگذراند و با اینهمه قبل از شروع دورة متوسطه مجبور به ترک تحصیل شد . مرگ جانگداز مادر ، دورانی پرمشقت از زندگی او را رقم زد و تکفّل خانواده ای را برعهده گرفت که اینک چشم امی به دستان پر توان او داشتند . شهید اثری نژاد بدین ترتیب به تنهایی بار مشکلات خانواده را بردوش کشید تا اینکه در سال 1357 با دختری پارسا و پاکدامن ازدواج کرد . روزهای فرخندة ازدواج او با روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همزمان بود . محمد در مبارزات مردمی ، تظاهرات و راهپیمایی ها حضور فعال داشت . پس از پیروزی انقلاب نیز جزء اولین کسانی بود که عاشقانه به خیل سربازان جان برکف سپاه پیوست وبه عضویت این نیروی خود جوش مردمی درآمد و پس از مدتی کوتاه با اتش افروزی های ضد انقلاب در کردستان راهی این منطقه گردید .

با شروع جنگ تحمیلی مردانه سلاح بر گرفت و جبهه های جنوب را جهت ادامه مبارزه برگزید . شهید در اکثر عملیاتها حضوری فعال داشت . تدارک و تأمین امکانات و لجستیک در عملیاتهای مختلف از اموری بود که به خوبی از عهدة انجام آن برآمده و پس از مدتی مسئولیت تدارکات "قرارگاه نجف" به ایشان محول گردید . فرماندهی لجستیک نیروی دریایی سپاه و نهایتاً جانشینی تدارکات پایگاه در یایی قرارگاه خاتم ، آخرین مسئولیت شهید در زمان شهادت بود .

روح ناآرام و سراسر اشتیاق شهید اثری نژاد پس از چندین سال نبرد بی امان با دشمنان زبون ، در روز 12 اسفند ماه 1364 میله های ستبر این قفس خاکی را شکافت و عاشقانه در بی کران قرب به پرواز درآمد . عملیات والفجر 8 یادمان پرواز ملکوتی این عاشق واصل است .

مسولیت های ایشان :

1- مسئول تدارکات سپاه گیلان غرب

2- فرمانده پشتیبانی قرار گاه نجف اشرف در غرب کشور

3 - فرمانده لجستیک منطقه هفت کشور

4- نماینه اول سپاه در ستاد جذب و هدایت کمک های مردمی

5 - فرمانده لجستیک منطقه چهار نوح

6 - فرمانده پشتیبانی قرار گاه فرماندهی کربلا

7 - فرمانده لجستیک نیروی دریایی سپاه

برای اطلاعات بیشتر به وصیت نامه  وسیره شهید مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: